NOWY ZWYCZAJ - OGRANICZAJ!

Czy ograniczenia są dobre? Debata profilaktyczna

Czy ograniczenia są dobre? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć specjaliści z rożnych dziedzin podczas spotkania profilaktycznego organizowanego przez MZPiTU w dn. 24.09.2019 r.
Czy ograniczenia są dobre? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć specjaliści z rożnych dziedzin podczas spotkania profilaktycznego  organizowanego przez MZPiTU w dn. 24.09.2019 r.

Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie zaprasza na debatę ekspertów, będącą elemenetem Kampanii "Nowy zwyczaj - ograniczaj" .

Często denerwujemy się gdy ktoś nakłada na nas granice czy zakazy. Próbujemy je obejść. Uważamy, że jest to zamach na naszą wolność. Zauważamy często jedynie negatywny wpływ ograniczeń na jakość naszego życia.

Chcemy przeżywać tylko to, co przyjemne, ekscytujące, a to co nieprzyjemne, czy trudne - zagłuszamy, ograniczamy na różne sposoby np. sięgając po alkohol, uciekając w gry komputerowe, podjadając, uprawiając hazard.

Tymczasem może by tak ograniczyć powszechny hedonizm, nadmierny konsumpcjonizm i zastanowić się, co zrobić z negatywnymi emocjami? Jak oswoić lęk i stres?
 

Na te pytania odpowiadać będą:

Patrycja Plewka - psycholog, psychotraumatolog,

Justyna Skotnicka - psycholog, terapeuta uzależnień,

Joanna Bojar - psychodietetyk.

O organizacji i oszczędzaniu czasu, o ekologii i zwiększeniu świadomości konsumenckiej mówić będzie blogerka – Marta Milewska.

Czy nadmiar możliwości może tak samo paraliżować jak ich brak? Zastanawiać się będzie profilaktyk społeczny - Joanna Frankowiak.

Debatę poprowadzi dziennikarz Marek Jarmołowicz.

Do aktywnego udziału w debacie, podzielenia się swoją refleksją nad zasadniczym pytaniem "Czy ograniczenia są dobre?" zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 

24.09.2019 r godz. 9.00, Eranova. Miejsce kreatywnej Aktywności, Al. Obrońców Tobruku 3, Olsztyn.

Wstęp wolny!

CELE

  • Zmiana fałszywych przekonań i szkodliwych zachowań związanych z używaniem alkoholu,

  • Wzrost wiedzy o alkoholu - najbardziej destrukcyjnej i ogólnie dostępnej substancji psychoaktywnej,

  • Zmiana modelu spożywania alkoholu w kierunku bezpiecznego używania i abstynencji – zachowania postawy umiaru